poniedziałek, 23 marca 2015

NASZE DOMOWE i PREMIUM ROSA czyli filozofowanie o zdrowym żołądku

Nieco filozofii przy jedzeniu... 
 
Nawiązałam ostatnio współpracę z firmą reprezentującą marki PREMIUM ROSA oraz NASZE DOMOWE.Zwłaszcza ta ostatnia jest o wiele mówiącej nazwie. Kluczową cechą produktów jest tu niski stopień przetworzenia, właśnie za sprawą tradycyjnych metod wytwórczych. Jak sami o sobie piszą:
Produkujemy konfitury, syropy i dodatki warzywne, ale w odróżnieniu od wielkich koncernów, wg pewnej - niełatwej - filozofii, bardzo odległej od współczesnego rozumienia przemysłowej produkcji spożywczej. Stawiamy na sprawdzone od dziesięcioleci (jeśli nie setek lat) rozwiązania. Począwszy od wysokiej jakości surowców, przez domowe receptury i prostą technologię produkcji. (...) Bo natury nie trzeba poprawiać!

Produkty NASZE DOMOWE zdecydowanie pasują do filozofii mojego bloga, czyli: sprawdzony przepis oraz naturalne składniki = smaczne potrawy
Nadrzędnym celem (...) firmy jest przede wszystkim utrzymywanie najwyższej możliwej jakości produktu, nie zaś bezkrytyczna pogoń za pieniędzmi. Mamy swoje zasady. Nie kupujemy najtańszych, byle jakich surowców. Znamy każdego plantatora. Dokładnie wiemy skąd pochodzą owoce i warzywa i jak dobrej są jakości. Uczciwe podejście do dostawców i klientów procentuje tym, że są z nami od lat. Produkty są  takie jakie być powinny (...); nie ma w nich dodatkowych barwników, aromatów, czy sztucznych konserwantów. Wystarczy spojrzeć na skład.

Podziwiam tego typu działalność z zasadami, bo trzymanie się tak niełatwej ideologi i jednocześnie przetrwanie na współczesnym rynku zażartej konkurencji, jest na pewno niezwykle trudne.
Produkty są takie, jak robione w domu, dla siebie. Dlatego mówimy o nich NASZE DOMOWE.

Z kolei PREMIUM ROSA może pochwalić się asortymentem o charakterze stricte prozdrowotnym, który bardziej pasuje do rynku zielarskiego, niż tego typowego konsumpcyjnego.
(...) oferujemy naturalnie mętne moszcze owocowe, wysokowitaminowe wyciągi z owoców, produkty funkcjonalne o wzmocnionym działaniu pochodzącym z dodatku ziół, a także syropy i soki owocowe.


Paczka od PREMIUM ROSA oraz NASZE DOMOWE bardzo mnie ucieszyła, filozofia działania firmy niezwykle zainteresowała, a produkty zaintrygowały. Już się rwę do testowania i wymyślania potraw z poniższą zawartością w roli głównej, czego efektami zamierzam skrupulatnie dzielić się na blogu.
  • syrop z czarnego bzu o niższej zawartości cukru
  • syrop z dzikiej róży i malin 
  • konfitura bardziej owocowa: morela niskosłodzonaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z góry dziękuje za pozostawiony komentarz i zapraszam ponownie :)

Google+ Followers

Wersja do druku

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...