sobota, 17 listopada 2018

Festiwalowo w MARMOLADA CHLEB i KAWA

"Ni to kawiarnia, ni piekarnia, ni bistro" - ale to działa! :)


Do Trójmiastae zawitała w dniach 10-18 listopada 2018r. kolejna, tym razem już 4-ta z kolei, odsłona Festiwalu Czas na Kawę. To aż 9 dni kawowej fiesty i słodkiej rozpusty w najciekawszych, kofeinowych miejscówkach z mapy Gdyni, Gdańska i Sopotu. Hasło przewodnie to: Rozgrzej się smakiem!

W tym czasie we wszystkich kawiarniach i restauracjach biorących udział w wydarzeniu obowiązują specjalne, festiwalowe ceny:
 • Zestaw #Solo: ☕ kawa/napój + 🍰 deser = 12 pln ☕+🍰
 • Zestaw #wDuecie: ☕☕ 2x kawa/napój + 🍰🍰 2x deser = 20 pln ☕☕+🍰🍰
 • #SoloKawa: ☕ 7pln
 • #SoloDeser: 🍰 7pln
28 kawiarni oraz Palarnia Kawy Kopernik zadeklarowały gotowość kulinarnego dopieszczenia zarówno tych zatwardziałych kawoszy, jak i kofeinowych świeżaków, dopiero rozpoczynających przygodę z czarnym trunkiem.


Zasady Festiwalu są bardzo proste i każdy może wziąć w nim udział: [źródło: Czas na Kawę]
 • wybierz lokal z listy i zamów zestaw #Solo lub #wDuecie
 • nie musisz się rejestrować, ściągać aplikacji, ani nic wcześniej rezerwować, aby skorzystać z festiwalowej oferty
 • nie ma limitów odwiedzin festiwalowych miejsc, ani limitów na wypite kawy czy zjedzone desery 
 • pamiętaj, aby składając zamówienie zaznaczyć, że chcesz skorzystać z festiwalowej oferty
  organizator Festiwalu “Czas na Kawę” nie pobiera opłat od uczestników
 • wybieramy najsympatyczniejszą miejscówkę festiwalu - wysyłamy SMS-a na nr 4628 o treści: czasnakawe......(podajemy nazwę lokalu)
 • na fejsbukowym wydarzeniu Czas na Kawę organizowane są liczne konkursy, w których można wygrać vouchery na darmową kawę i desery
Jedną z miejscówek, do jakich zawitałam w ramach festiwalu była MARMOLADA CHLEB i KAWA w Gdyni. Na recenzję z wizyty oraz garść fotek zapraszam poniżej.


_______________~_______________

MARMOLADA CHLEB i KAWA ~ ul. I Armii Wojska Polskiego 10, Gdynia ~ 

Śniadaniownia, Kawiarnia, Piekarnia-Sklep, Bar - to 4 główne elementy spinające w całość sens i charakter tego lokalu. W zasadzie można powiedzie, że to jest "ni to kawiarnia, ni piekarnia, nie bistro" - ale taka koncepcja działa!  


Jako jedni z niewielu w mieście serwują śniadania przez cały dzień. Do tego codziennie aktualizowana oferta lunchowa, domowe desery i kawa z wyselekcjonowanej mieszanki ziaren 100% Arabica - zadowolą zarówno klienta wpadającego na obiadową "przegryzkę" jak i kawosza zainteresowanego słodkim podwieczorkiem. Co do trunków - warto skosztować szerokiej oferty ekologicznych herbat, domowej lemoniady, lokalnego piwa, czy wina.

To co ich wyróżnia na tle innych miejsc o podobnym charakterze, to sprzedaż asortymentu z własnej piekarni MAMY WYPIEKI - zwłaszcza pieczywo na zakwasie,a le także inne domowe produkty typu marmolady czy smalec.

Lokal Gdyński to tzw. MCK II, bo miejscówka główna pod tą samą nazwą mieści się w Gdańsku Wrzeszczu.

_______________~_______________

Lokalizacja gdyńskiej MARMOLADY... jest całkiem atrakcyjna. Dwa kroki od głównej ulicy Świętojańskiej, rzut beretem od malowniczej Kamiennej Góry, 10 minut pieszo jak z bicza strzelił do Bulwaru Nadmorskiego. Z kolei klienci żądni wrażeń kulturalnych mogą po posiłku udać się do pobliskiego Teatru Miejskiego. Aranżacja wieczorna miejscówki okazała się bardzo przyjemna, z licznymi lampionami i światełkami - lokal przyuważyłam już z daleka!

Lokal jest z dwóch stron całkowicie oszklony - nic nie przeszkadza więc podziwiać klimatycznego charakteru wnętrza już prosto z ulicy. O ofercie festiwalowej już od wejścia informował stosowny plakat.

W środku prosty i przyjemny wystrój. Zachwyciły mnie nietuzinkowe akcenty na ścianach - drewniane łopaty do wyciągania chleba z pieca oraz ceglane elementy ścienne tenże piec przypominające. W kredensie tuż przy wejściu, umieszczona została wystawka własnego pieczywa lokalu, wypiekanego przez własną piekarnię zlokalizowaną w Gdańsku o wdzięcznej nazwie MAMY WYPIEKI. Można było tu zakupić pełną gamę zdrowych chlebków na zakwasie.

Klientów witały od wejścia liczne stoły i stoliki - w części obiadowo-śniadaniowej. A dla żądnych poleżakowania również kanapy i fotele - w dolnej części kawiarniano-barowej.

Bardzo spodobał mi się podział lokalu na przestrzenie dedykowane pod konkretną ofertę kulinarną. Śniadaniownia oraz Sklep Piekarniany mieści się od wejścia z poziomu ulicy. Za to bardziej kameralne i zaciszne Bar z Kawiarnią usytuowane są na półpiętrze poniżej.

Oferta ciast do wyboru była ślinotok wywołująca! :D

W ramach menu festiwalowego można było skosztować dowolnej tarty dostępnej tego dnia w ofercie oraz kawy cappuccino.

Skusiłam się na słodko-słoną tartę orzechową z orzeszkami ziemnymi.

Ciacho okazało się obłędne! Nie ściemniam! Gruby, ciasteczkowy spód przykryty został solidną warstwą z serka mascarpone. Na wierzchu duuużo orzeszków ziemnych oraz słone talarki - trochę fantazyjny, ale idealnie komponujący się z resztą dodatek.

Ciężko było poprzestać wyłącznie na jednym kawałku! Każdy kęs był rozkoszą smaku i gdyby nie późna akurat pora dnia (a raczej prawie nocy) to zgrzeszyłabym i zamówiła kolejną porcję ;)

Słodkości towarzystwa dotrzymywała smacznie przyrządzona kawusia. Dostało mi się cappuccino z idealnie zachowanymi proporcjami espresso, mleka i kremowej pianki - cześć i chwała bariście!

Czas na podsumowanie wizyty. Stwierdzam z pełnym przekonaniem, że warto tu zajrzeć zarówno na kawę jak i ciacho. Zamierzam lokal nawiedzić wkrótce ponownie, ale tym razem w celu skosztowania całodniowej oferty śniadaniowej. A nóż widelec złapie mnie ochota na śniadanie w godzinach obiadowych, wiem już że wtedy właśnie tu się udam! :) Gorące słowa uznania dla obsługi. Pani kelnerka rozczulająco się przyznała, iż pracuje od bardzo niedawna, ale niezwykle sympatycznie i z szerokim uśmiechem na ustach podchodziła do klienta, tak że jakiekolwiek drobne potknięcia w ogóle nie stanowiły problemu. Generalnie spędziłam tu całkiem przyjemną, zrelaksowaną godzinkę na kawusi i ciachu - polecam i Wam! :)

_______________~_______________
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło, że wpadłeś. Proszę, zostaw po sobie ślad... Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :)

Wersja do druku

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...