czwartek, 1 marca 2018

Koktajl z pomarańczy i maślanki

Bomba smaku!


Środek zimy, mróz trzaska za oknem, śnieg sypie i lód skuwa parapety. Pogoda bardziej wszelkim trunkom rozgrzewającym w stylu "herbaty z prądem" wielce sprzyjająca. A mnie jak na złość ochota wzięła na schłodzony i soczysty owocami koktajl!

Problem tylko taki, że w zamrażalniku mrożonych skarbów lata już zabrakło. A w lodówce ostała się jedynie samotna pomarańcza, w oczekiwaniu na większe zakupy pod koniec tygodnia. Nic to, dam radę! 

Maślanka jest! Pomarańcza ze skórki obrana! Puszka ananasa w czeluściach szafek kuchennych odnaleziona! Potem tylko blender w ruch i oto jest! Pełen egzotyki koktajl, zakrapiany sowicie naszą rodzimą maślanką. Pycha :)

A łasuchów spragnionych nieco więcej słodyczy, zapraszam dodatkowo na Szarlotkę z pianką, jaka wychyla się zza słoja z koktajlem :)

Składniki na 2 porcje:
  • 1 szkl. maślanki
  • 1/2 szkl. soku z ananasa w puszce
  • 1 pomarańcza - duża, lub 2 małe sztuki
  • 2 łyżki płatków owsianych górskich
  • 1-2 łyżeczki miodu - ewentualnie dla dodania słodkości


Pomarańczę sparzyć i obrać ze skóry - nie ma potrzeby pozbywać się błonek, zmiksują się w blenderze i zdrowego błonnika trunkowi dodadzą.

Do blendera kielichowego wrzucić porwaną na cząstki pomarańczę. Dosypać płatki owsiane - dodadzą napojowi treści, tak że będzie bardziej sycący. Dolać zimną maślankę prosto z lodówki i sok z ananasa w puszce. Ewentualnie dołożyć miód do smaku. Całość dokładnie zmiksować na gładki płyn.

Popijać od razu po przygotowaniu. Smacznego :)


3 komentarze:

Miło, że wpadłeś. Proszę, zostaw po sobie ślad... Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :)

Google+ Followers

Wersja do druku

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...